اخبار جشنواره برگزاری اولین جلسه هیات داوران سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

در نخستین جلسه هیات داوران سومین جشنواره ابن‌سینا که 13 مهر 95 در سالن شورا تشکیل شد، ابتدا دکتر نوروزی، دبیر علمی و اجرایی جشنواره و مدیر امور هنری و فوق برنامه دانشگاه، درخصوص شیوه برگزاری، زمان‌بندی جشنواره، آغاز روند داوری در کمیته‌های تخصصی گزارشی را ارائه کرد و درخصوص تعداد شرکت‌کنندگان و برگزیدگان به تفکیک بخش‌های مختلف گفت: بخش آموزش همچون سال‌های گذشته بیشترین تعداد شرکت‌کننده را داشته و بیشترین تعداد برگزیدگان در دو دوره قبلی جشنواره  نیز از محورهای آموزشی و پژوهشی معرفی شدند.
وی با اشاره به تعداد شرکت‌کنندگان به تفکیک هر دانشکده گفت: دانشکده پزشکی از دور اول جشنواره تاکنون بیشترین تعداد شرکت‌کننده دارد و ما امیدواریم امسال شاهد مشارکت بیشتر دانشجویان از دانشکده‌های دیگر نیز باشیم.
دکتر جعفریان رییس دانشگاه نیز ضمن تاکید بر ضرورت مشارکت حداکثری دانشجویان برای داوطلب شدن در محورهای مختلف جشنواره گفت:  دانشکده‌ها باید دانشجویان برتری را که خودشان داوطلب نشده‌اند شناسایی و به بخش‌های مختلف معرفی کنند تا افراد شایسته‌تر انتخاب شوند.
وی با اشاره به امکان نام‌نویسی دانشجویان نمونه کشوری در جشنواره دانشجویی ابن‌سینا گفت: 13 دانشجویی که به‌عنوان دانشجوی نمونه کشوری  انتخاب شدند علاوه بر اینکه به طور جداگانه موردتقدیر قرار می‌گیرند این فرصت را دارند که در محورهای مختلف جشنواره نیز شرکت کنند.
رییس دانشگاه همچنین بر لزوم اطلاع‌رسانی وسیع‌تر با توجه به فرارسیدن روزهای پایانی ثبت‌نام تاکید کرد و گفت: ازآنجاکه اطلاعات هیات داوران نسبت به همه دانشجویان کافی نیست اینکه ما داوطلبان را شناسایی کنیم واقعاً امکان‌پذیر نخواهد بود و ماهیت جشنواره را تغییر می‌دهد لذا دانشجویانی که در کنار رشد تحصیلی، فعالیت‌های جانبی هم دارند باید خودشان کاندید شوند.
سپس ابهامات و پیشنهادات کمیته‌های مختلف جشنواره موردبررسی قرار گرفت و هیات داوران به بیان دیدگاه و نظرات خود پرداختند.
دکتر محقق معاون دانشجویی دانشگاه نیز در توضیح این جلسه گفت: جشنواره دانشجویی ابن‌سینا هرساله 16 آذر همزمان با روز دانشجو برگزار می‌شود و امروز نخستین جلسه هیات داوران جشنواره تشکیل شد تا در مورد نحوه انتخاب دانشجویان برتر تصمیم‌گیری شود.
وی با اشاره به تغییرات جشنواره امسال نسبت به دوره‌های پیشین گفت: محورهای جشنواره همچون گذشته شامل 8 محور آموزش، پژوهش، قران و عترت، کیفیت خدمات سلامت، هنری و ادبی، اجتماعی، ورزشی و جامع است که در 6 بخش هیچ تغییری نداشت ولی در بخش کیفیت خدمات سلامت و دانشجوی نمونه و جامع اصلاحاتی صورت گرفت.
معاون دانشجویی دانشگاه تصریح کرد: در بخش کیفیت خدمات سلامت از سوی مسئول کمیته پیشنهاد شد توضیحات به شتر و شفاف‌تری درسایت جشنواره ارائه شود و در بخش دانشجوی جامع نیز قرار شد دانشجویانی که به‌عنوان نمونه کشوری از طرف دانشگاه به وزارتخانه معرفی شدند امکان شرکت در جشنواره را نیز داشته باشند.
دکتر محقق با اشاره به جوایز جشنواره امسال گفت: به برگزیدگان 2.5 میلیون تومان جایزه نقدی و تا سقف 3 میلیون تومان گرنت تعلق می‌گیرد.
 وی با مقایسه تعداد شرکت‌کنندگان در دوره‌های قبلی جشنواره گفت: در سال اول 39 برگزیده و در سال دوم 48 برگزیده داشتیم امسال نیز تعداد برگزیدگان به کیفیت آثاری بستگی دارد که در هر بخش ارائه می‌دهند.
معاون دانشجویی دانشگاه در جمع‌بندی سخنان خود با بیان اینکه دانشجویان واجد شرایط بسیار بیشتر از تعدادی هستند که ثبت‌نام می‌کنند گفت:  درخواست ما این است که مشارکت دانشجویان در جشنواره بیشتر شود و این به معنای این است که دانشجویان برتر دانشگاه را در سطح کشور و وزارت خانه معرفی کنیم.
توضیح اینکه علاقه‌مندان می‌توانند اخبار و اطلاعات مربوط به سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را از طریق عضویت در  کانال تلگرام https://telegram.me/avicennastu پیگیری کنند.

پوستر جشنواره